Invitație la fapte bune: Parohia „Sfinții Voievozi" - Roșca organizează proiectul caritabil „În Postul Mare fii cu inimă mare”

Anunțuri / comunicate Februarie 20, 2018

„Căci flămând am fost și Mi-ați dat să mănânc; însetat am fost și Mi-ați dat să beau.” (Matei 25, 35).

Și tu poți să faci o faptă bună alăturându-te proiectului caritabil „În Postul Mare fii cu inimă mare”, organizat de Biserica „Sfinții Voievozi" - Roșca, din Iași.

Proiectul are ca obiectiv sprijinirea persoanelor aflate în nevoi, în perioada Postului Mare 2018.
Scopul proiectului constă în colectarea de produse alimentare, care să ne ajute să oferim un pachet cu următorul conținut:

• ulei;
• făină de grău;
• făină de porumb;
• orez;
• fasole uscată;
• cartofi;
• pâine ambalată;
• fructe.

Produsele vor fi colectate în fiecare sâmbătă, în cutia special amenajată pentru acest proiect.

Un gest mic poate aduce un zâmbet mare!

Vă așteptăm cu drag să facem fapte bune împreună!

Detalii despre proiectul caritabil puteți afla la numerele 0775142908 sau 0745652448 (pr. Ciprian Ciuntu).

Citește alte articole despre: proiect caritabil