Taina Sfântului Maslu în fiecare zi de luni din Postul Mare la biserica „Sfinții Voievozi” - Roșca

Anunțuri / comunicate Februarie 26, 2018

Taina Sfântului Maslu e lucrarea sfântă săvârşită, cu harul Sfântului Duh, spre tămăduirea, uşurarea suferinţelor trupeşti, iertarea păcatelor şi întărirea sufletească a credincioşilor.

Această Sfântă Taină este folositoare tuturor creştinilor bolnavi de boală trupească sau sufletească, căci le dă tămăduire trupului şi iertare sufletului. În biserica noastră, în acest timp de pocăință al postului, vom să săvârși Taina Sfântului Maslu de două  ori pe săptămână. Astfel, pe lângă obișnuita slujbă de vineri dimineață, în fiecare zi de luni, începând cu ora 17.00, vom avem avea în programul liturgic Taina Sfântului Maslu.

Vă așteptăm să ne rugăm pentru sănătatea sufletelor și a trupurilor noastre!

Cu nădejde în Hristos Domnul, Doctorul sufletelor și al trupurilor, Părinții slujitori.